Titulky nenahrávejte na jiné servery, přečasům nebráním.
HRT - tým pro záchranu rukojmí (Hostage Rescue Team).
NORAD – Severoamerické velitelství protivzdušné obrany (North American Aerospace Defence Command), jejímž úkolem je včasná výstraha před případným leteckým či raketovým útokem proti USA nebo Kanadě. Je umístěno pod horou Cheyenne Mountain v Coloradu (nedaleko South Parku) a hrálo už ve spoustě filmů.
SAC – Centrum zvláštních operací (Special Activities Center), součást Operačního ředitelství (Directorate of Operations) CIA, která má na starost tajné a paramilitární operace. Ty pak provádí Skupina zvláštních operací (Special Operations Group – SOG).
Královské parky (The Royal Parks) – nevládní organizace, která od r. 2017 pečuje o soubor osmi velkých parků v Londýně, které kdysi sloužily britské královské rodině jako lovecké obory a v r. 1851 byly zákonem ustanoveny jako veřejné parky. Jejich celková rozloha je asi 2000 hektarů. Patří mezi ně např. Hyde Park, Regent’s Park, Greenwich Park nebo St. James Park.
Lord Lucan – 7. hrabě z Lucanu, občanským jménem R. J. Bingham, byl známou postavou britské vysoké aristokracie. Zmizel v r. 1974 poté, co byl podezřelý z vraždy chůvy svých dětí a z pokusu o vraždu své manželky. V r. 1999 byl oficiálně prohlášen za mrtvého. Zmíněný zločin a následné zmizení lorda Lucana nebyly nikdy zcela objasněny.
Shergar – proslulý závodní kůň, jehož majitelem byl miliardář a filantrop Aga Khan. Záhadně zmizel v r. 1983.
IRG – Íránské revoluční gardy. Zvláštní součást ozbrojených sil Íránu, fungující nezávisle na pravidelné armádě. Vznikly po islámské revoluci v Íránu a vedle vojenských funkcí vykonávají také roli tajné služby a náboženské policie.
Marine One – volací znak vrtulníku leteckých sil námořní pěchoty, sloužícího pro převoz prezidenta USA na kratší vzdálenosti. Název se používá i pro samotný stroj, Stejně jako v případě letadla „Air Force One“, který prezidentovi slouží pro delší přesuny.
Lace it up – říká v epizodě jeden z vojáků týmu Blue po přestřelce. V běžném jazyce by to znamenalo asi „Zavaž si boty“ nebo tak něco. Je to ale jinak. V americké armádě se průběžnému situačnímu hlášení v akci říká zkráceně LACE, protože jde o zjištění informací o pro jednotku životně důležitých skutečnostech – kolik máme vody, kolik máme munice, kdo to koupil a jak vypadá naše vybavení (tedy: Liquids, Ammunition, Casualties, Equipment). |