Sedí na verze:
Three-Body.S01E08.1080p.VIKI.WEB-DL.AAC2.0.H.264-SMURF
Poznámky/vysvětlivky/informace:
Legenda o Mojžíšovi a Rudém moři- https://epochaplus.cz/vedci-biblicky-pribeh-o-rozestoupeni-rudeho-more-je-asi-pravdivy/
Bahník západoafrický- je ryba z čeledi Protopteridae. Patří mezi dvojdyšné, které jsou pokládány za tzv. živoucí fosilie. Podle Mezinárodního svazu ochrany přírody je málo dotčeným druhem. Jeho protáhlé tělo dosahuje délky až 1 m.
Svátek čistoty a jasu- také označovaný jako svátek zametání hrobek, čínsky čching ming ťie je tradiční čínský jarní svátek, dnes slavený v oblasti pevninské Číny, Tchaj-wanu, Hongkongu, Macaa, Indonésie a Thajska. Připadá na první den pátého slunečního období tradičního čínského lunárního kalendáře.
Kvantová optika- je odvětví atomové, molekulární a optické fyziky zabývající se tím, jak jednotlivá kvanta světla, známá jako fotony, interagují s atomy a molekulami. Zahrnuje studium částicových vlastností fotonů.
Světelné znečištění- alternativně rušivé světlo, je v obecnějším smyslu jakékoli člověkem vytvořené světlo s nežádoucími vedlejšími účinky; specificky se toto označení používá pro rozptyl světla zejména v rozsáhlejších městských aglomeracích ze svítidel veřejného osvětlení, intenzivního nasvícení reklamních ploch apod...
Dynamika tekutin(proudění)- Ve fyzice, fyzikální chemii a inženýrství je dynamika tekutin poddisciplínou mechaniky tekutin, která popisuje proudění tekutin – kapalin a plynů. Má několik podoborů, včetně aerodynamiky a hydrodynamiky.
Kvantová dynamika- je kvantová dynamika kvantovou variantou klasické dynamiky. Kvantová dynamika se zabývá pohyby a výměnou energie a hybnosti systémů, jejichž chování se řídí zákony kvantové mechaniky. Kvantová dynamika je důležitá pro rozvíjející se obory, jako jsou kvantové počítače a atomová optika.
Fyzika atmosféry- V rámci věd o atmosféře je fyzika atmosféry aplikací fyziky ke studiu atmosféry. Atmosféričtí fyzici se pokoušejí modelovat zemskou atmosféru a atmosféry ostatních planet pomocí rovnic proudění tekutin, chemických modelů, radiačního rozpočtu a procesů přenosu energie v atmosféře.
Henry Cavendish- byl britský fyzik a chemik. Pocházel z významného šlechtického rodu Cavendishů, patřil k linii vévodů z Devonshire a byl synem lorda Charlese Cavendishe, dlouholetého poslance Dolní sněmovny a vědce.
Cavendish je všeobecně označován za objevitele vodíku, neboť v roce 1766 publikoval článek „On Factitious Airs“ („O umělých plynech“), v němž popsal hustotu „zápalného plynu“, z něhož spalováním vzniká voda.
Paul Dirac- byl britský vědec, matematik a teoretický fyzik, který se zabýval kvantovou teorií, obecnou teorií relativity a kosmologií. Předpověděl existenci antihmoty. Za svoji základní práci v kvantové fyzice získal v roce 1933 společně s Erwinem Schrödingerem Nobelovu cenu.
Oční plováky- jsou malé podivně tvarované objekty, které se objevují ve vašem vidění, často když se podíváme na jasné světlo, jako je modrá obloha. Jejich tvary se značně liší, ale často se objeví jako skvrny, pavučiny nebo náhodně tvarované strunné předměty. Nejsou to optické iluze, ale spíše něco, co vaše oči skutečně vnímají. Existuje několik různých věcí, které mohou způsobit toto, ale ve většině případů jsou tyto oční plováky způsobeny kusy gelovitého skloviny, které se odrážejí od zadní části oka a pak se vznášejí v očním míči.
Bohužel, jejich mikroskopická povaha způsobuje, že je ve většině
případů téměř nemožné léčit.
Děkuji za vaši podporu a zaslané hlasy.
Kdo by mě chtěl podpořit i jinak může tady
303438501/0300
|